Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ma 100 lat i jest wyjątkowym świadkiem historii Polski. Wojewoda uhonorował zasługi Wołyniaka Kazimierza Boguckiego

Fot. D.Grzymska

Swoją aktywnością zawstydziłby niejednego nastolatka. Świadek historii – Kazimierz Bogucki – jest niemal równolatkiem wolnej Polski.

Wołyniak, żołnierz AK Kazimierz Bogucki – wiceprzewodniczący Towarzystwa Miłośników Wołynia i Polesia, wiceprezes olsztyńskiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy AK był gościem wojewody Artura Chojeckiego, który w ten sposób chciał uhonorować jego zasługi.

00:00 / 00:00

Kazimierz Bogucki pytany przez naszą reporterkę o sposób na długowieczność odpowiedział humorystycznie, że to zasługa dobrego prowadzenia się. Dodał też, że bardzo dużo spaceruje, wędkuje i udziela się społecznie.

00:00 / 00:00

Podczas obchodów Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej we wrześniu tego roku Kazimierz Bogucki otrzymał pamiątkową odznakę ufundowaną przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, AK, świadek historii, Kazimierz Bogucki
Z wizytą u weterana. „W czasie PRL żołnierze AK byli zapomniani i eliminowani z życia, dziś jesteśmy fetowani”

Do mieszkającego w Olsztynie żołnierza VI Wileńskiej Brygady AK majora Ireneusza Hurynowicza pseudonim "Góra" przyszli w odwiedziny przedstawiciele wojewody i Forum Młodych PiS. Wręczyli weteranowi świąteczne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV