Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lidzbark Warmiński gospodarzem finałowej edycji Milko Mazury MTB

Fot. Milko Mazury MTB

Milko Mazury MTB 2023 – największy cykl kolarstwa górskiego w północno-wschodniej Polsce – zbliża się do końca. Po ośmiu emocjonujących edycjach nadszedł czas na wielki finał w Lidzbarku Warmińskim! Wyścigi w formule cross-cuntry organizowane przez Stowarzyszenie Luz Grupa zaplanowano na niedzielę, 17 września.

Lidzbark Warmiński to „Perła Warmii”. Miasto słynie z wyjątkowego mikroklimatu, bogactwa terenów zielonych i czystego powietrza. Już przed wojną było tu Luftkurort, czyli uzdrowisko klimatyczne. Dziś Lidzbark Warmiński znów się rozwija! Władze od lat starają się o przywrócenie miastu statusu uzdrowiska i są blisko celu. Choć oficjalnie uzdrowiskiem jeszcze nie jest, można już korzystać z nowoczesnej infrastruktury uzdrowiskowej. Do tego dochodzą wspaniałe zabytki architektury, dobra baza hotelowa i liczne obiekty rekreacyjne i sportowe. To wszystko sprawia, że Lidzbark Warmiński to idealne miejsce na udany wypoczynek.

Miasteczko sportowe z biurem zawodów znajdzie się przy Uzdrowisku Lidzbark Warmiński, obok nowo wybudowanego Pawilonu Zdrowia. Runda ma długość 7 km. Zawodnicy będą rywalizować na czterech dystansach: Pro, Expert, Hobby i Fun. Trasa wyścigów to prawdziwe cross-country z interwałowym charakterem i kilkoma ciekawymi sekcjami technicznymi. Na trasie nie zabraknie singletracków, krętych zjazdów i podjazdów. To idealna propozycja na zakończenie intensywnego sezonu startów.

Młodzi adepci szkółek kolarskich będą mogli wziąć udział w wyścigach Nickelodeon Race – Liga Szkółek Kolarskich, a najmłodsi kolarze w Łaciate Junior Strider Racing. Wyścigi są dostosowane do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy zgłosić chęć udziału poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń w formie elektronicznej na stronie organizatora lub pisemnie na miejscu w miasteczku wyścigu.

Jako że edycja w Lidzbarku Warmińskim kończy tegoroczny sezon ścigania, odbędzie się również rozdanie nagród w klasyfikacji generalnej, zarówno indywidualnej, jak i drużynowej. Poznamy zwycięzców w wyścigach Pro, Expert, Hobby i Electofun Ebike Race oraz Fun. W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie prowadzi Kwidzyński Klub Kolarski – Dziki Team Kwidzyn przed Szprycha Giżycko i KK Załuski Team.

Więcej informacji na stronie organizatora https://www.mazurymtb.pl/aktualnosci.

Fot. Milko Mazury MTB

Fot. Milko Mazury MTB

Fot. Milko Mazury MTB

Autor: N. Wrzosek (Milko Mazury MTB)
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rower, kolarstwo górskie
Za nami kolejna runda cyklu Milko Mazury MTB

W Rynie odbył się Wyścig o Jelenie Rogi. To nazwa siódmej rundy cyklu Milko Mazury MTB. Rywalizację kobiet na dystansie EXPERT wygrała Małgorzata Jakubowska. W rywalizacji...

Zamknij
RadioOlsztynTV