Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lidia Staroń: bardzo ciężko pracuję i po prostu pomagam ludziom

Lidia Staroń (senator niezależny) – 19 listopada 2016 r. Fot. Krzysztof Szafryński

 – Zawsze byłam osobą niezależną. Tak samo jestem nią dzisiaj. Nie zmieniam się, pracuję bardzo ciężko. Tak samo jak w poprzednich kadencjach, tak i teraz po prostu pomagam ludziom. – podkreśliła w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn senator Lidia Staroń.

Lidia Stroń od roku jest senatorem. Wcześniej była przez kilka kadencji posłem Platformy Obywatelskiej. – Codziennie odbieramy setki e-maili, kilkanaście osób przychodzi do naszego biura, wpływa korespondencja z całej Polski. W skrócie w tym roku złożyłam dwa nowe projekty ustaw i pięć nowelizacji.

Pytana o współpracę z rządzącą partią, Lidia Staroń wyjaśnia, że kluczowe zmiany dotyczą m.in. pakietu antylichwiarskiego czy prawa spółdzielczego, które jest sztandarowym punktem działalności senator od lat. – Udało mi się zrobić nowelizację senacką, która będzie dawała spółdzielcy prawo do majątku, a także regulowała prawa właścicielskie. 

Olsztyńska senator bierze udział także w pracach nowelizacyjnych ustawę o policji, sygnalistach, ubezpieczeniach obowiązkowych i komornikach sądowych. – Likwidujemy działalność Krajowej Rady Komorniczej, skutecznie rozliczamy z działalności i wprowadzamy nadzór z odpowiedzialnością dyscyplinarną prezesa sądu.

Do wysłuchania rozmowy z Lidią Staroń zaprasza Krzysztof Kaszubski

00:00 / 00:00

 

 

(łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, Poranne Pytania, Krzysztof Kaszubski
Ring polityczny – o nowym prezydencie USA, reformie edukacji i świętowaniu niepodległości

O nowym prezydencie Stanów Zjednoczonych, reformie edukacji i roli, jaką odrywają w polskim społeczeństwie patriotyczne święta rozmawiali goście audycji Ring polityczni. W studiu Polskiego Radia Olsztyn...

Zamknij
RadioOlsztynTV