Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Lekarze z Ukrainy zatrudnieni w Braniewie. Jakie warunki musieli spełnić?

Coraz więcej uchodźców, którzy przyjeżdżają do Polski z ogarniętej wojną Ukrainy poszukuje pracy. Wśród nich są także osoby z dyplomami medycznymi, dzięki którym mogą rozpocząć pracę między innymi w szpitalach.

Tak się dzieje w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie, którego prezes Bożena Duduś wyjaśnia, jakie formalności muszą spełnić potencjalni kandydaci.

Takie osoby przechodzą całą procedurę rejestracji w ministerstwie, rejestracji i pozwoleń w izbach lekarskich lub pielęgniarskich, następnie nasza wewnętrzną w zakładzie i w urzędzie pracy. Jeśli wszystkie procedury zostaną przeprowadzone zgodnie z prawem, to jest możliwość z takimi osobami podpisania umowy o pracę.

00:00 / 00:00

W tej chwili w braniewskim szpitalu pracuje w sumie trzech lekarzy z Ukrainy i Białorusi. Wszyscy posiadają certyfikaty językowe, dzięki którym nie mają problemów w kontaktach z pacjentami.

 

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, praca, Braniewo, lekarze, Ukraina
Rosjanie strzelają do cywilów dla treningu. „Kolejny dowód na rosyjskie zbrodnie przeciwko ludzkości”

Rosyjskie siły używają na Ukrainie nowego rodzaju min POM-3 z czujnikami, które wykrywają osoby przechodzące w pobliżu, co może znacznie utrudnić oczyszczanie kraju z niebezpiecznych materiałów...

Zamknij
RadioOlsztynTV