Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Krzysztof Kwiatkowski: mianowani szefowie to dodatkowa gwarancja niezależności

prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski

W Najwyższej Izbie Kontroli wprowadzono kadencyjność na stanowiskach dyrektorów delegatur. W środę 6.11. prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski wręczył akt mianowania nowemu szefowi olsztyńskiej delegatury Andrzejowi Zyśkowi, który pokieruje jej pracami przez 5 lat.

Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, który był gościem Radia Olsztyn powiedział, że wciąż sprawdza czy podległa mu instytucja funkcjonuje w odpowiedni sposób.

Dotychczasowy dyrektor olsztyńskiej delegatury Antoni Stupiński pracował w NIK 40 lat. Obecnie będzie doradcą Andrzeja Zyśka.

Najwyższa Izba Kontroli prowadzi kontrole poprzez departamenty i delegatury. Podział na delegatury pokrywa się z podziałem kraju na 16 województw. W przyszłym roku, najważniejszym zadaniem NIK-u, będzie szczegółowa kontrola przygotowań samorządów do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.

Z Krzysztofem Kwiatkowskim rozmawia Michał d’Obyrn:

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zysk, nik, kwiatkowski
Andrzej Zyśk pokieruje olsztyńską delegaturą NIK

Prezes Najwyższej Izby Kontroli mianował Andrzeja Zyśka na dyrektora delegatury w Olsztynie. Pierwszy raz w historii delegatur NIK-u na stanowiskach dyrektora obowiązuje kadencyjność. Kadencja Andrzeja Zyśka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV