Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Koniec zbiorów na Warmii i Mazurach. Teraz na grzyby zaprasza Wysoczyzna Elbląska

Fot. Agnieszka Chmielewska

W warmińskich lasach z powodu braku deszczu kończy się wysyp grzybów, natomiast w elbląskich lasach sezon grzybowy w pełni. To dlatego, że Wysoczyzna Elbląska jest żyzna i ma dużo wilgoci w glebie.  

Zapowiada się szczególny urodzaj na borowiki. Jak mówią grzybiarze, na razie te szlachetne grzyby stanowią ogromną część zbiorów.

Suche lato martwi nie tylko rolników i ogrodników, ale też miłośników leśnych grzybów. Jak wiadomo, w tej sprawie sezon sezonowi nie jest równy. Ten zapowiada się dobrze, już możemy ruszać na prawdziwki, koźlaki i podgrzybki – informuje Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg.

Grzybiarze wiedzą, ale tym nowym przypominamy. Nie wolno niszczyć grzybów, których nie chcemy zabrać do domu. Są one potrzebne mieszkańcom lasu.

Przy okazji leśnicy przypominają grzybiarzom o zachowaniu kilku zasad. Dla własnego bezpieczeństwa należy zadbać o dobry ubiór, zapas wody i coś do jedzenia.

Z kolei policjanci radzą, by zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, który przyda się w razie zgubienia drogi.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, grzyby, Wysoczyzna Elbląska
Koniec grzybobrania. W lasach od dawna nie spadł deszcz

Wszystko wskazuje, że wysyp grzybów dobiega końca, a powodem jest suchy wrzesień. Grzybiarze z olsztyńskiego targowiska przy ul. Grunwaldzkiej potwierdzają, że w najbliższych dniach grzybobranie będzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV