Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejni seniorzy padli ofiarami fałszywych policjantów. Małżeństwo z Olsztyna straciło kilkadziesiąt tysięcy złotych

Jeszcze jedna ofiara oszustów metodą „na policjanta”. Tym razem to 68-letnia mieszkanka Olsztyna, która uwierzyła mężczyznom, podającym się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.

Schemat działania oszustów jest ten sam – mówi podkomisarz Rafał Prokopczyk – oficer prasowy olsztyńskiej policji

Seniorzy zgodzili się wziąć udział w akcji rozbicia grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem pieniędzy. Warunkiem takiej współpracy było przekazanie oszustom banknotów, na których rzekomo miały znajdować się odciski palców sprawców przestępstwa. Postępując zgonie z wydawanymi telefonicznie instrukcjami, 68-letnia mieszkanka Olszyna wraz ze swoim mężem, straciła łącznie 37 tysięcy złotych.

Kolejną pułapką było wybranie numeru alarmowego policji podczas trwania rozmowy telefonicznej.

Informację potwierdził przełożony funkcjonariusza, który odezwał się w słuchawce telefonu, po tym jak kobieta na klawiaturze wybrała numer alarmowy. I tu uwaga ! Seniorka przez cały czas rozmawiała z tym samym mężczyzną – oszustem – i wybranie jakiegokolwiek innego numeru na klawiaturze podczas trwającej rozmowy nie kończy poprzedniego połączenia.

Policjanci przypominają, że NIGDY nie proszą o przekazanie gotówki.

 

Autor: P.Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pieniądze, policja, oszust, senior, policjanci, oszustwo, seniorzy
Dlaczego nie doszło do rekordowej transakcji w Olsztynie?

Miała być rekordowa kwota za sprzedaż miejskiej działki w Olsztynie. Są kontrowersje, wzajemne zarzuty a nawet zapowiedź sprawy sądowej o gigantyczne odszkodowanie. W audycji Śliska Sprawa...

Zamknij
RadioOlsztynTV