Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejni mieszkańcy regionu ofiarami oszustw. Stracili ponad 200 tys. zł

Kolejni mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego padli ofiarami oszustów i stracili znaczne sumy. 37-latek z Olsztyna dał się nabrać fałszywym maklerom.

Przekazał im nie tylko ponad 115 tys. zł, ale także kopie swoich dokumentów – dowodu osobistego oraz kart płatniczych. – Po raz kolejny apelujemy – nie powierzajmy swoich oszczędności obcym ludziom – mówi komisarz Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Zwłaszcza jeśli chodzi o wirtualne możliwości inwestowania. Jeśli nie znamy zasad funkcjonowania platform inwestycyjnych, to podchodźmy do tego tematu ostrożnie.

00:00 / 00:00

– Ponad 100 tysięcy złotych straciła również elblążanka, która była przekonana, że jej oszczędności są zagrożone, a ona sama bierze udział w specjalnej akcji – relacjonuje nadkomisarz Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.

Kobieta wypłaciła kwotę ponad 100 tys. zł, przekazała ją nieznanemu mężczyźnie, który zgłosił się do niej udając policjanta Centralnego Biura Śledczego.

00:00 / 00:00

Sprawy prowadzą teraz policyjni śledczy. Oszustom natomiast grozi do 8 lat więzienia.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w pieniądze, policja, ofiary, oszustwo, oszuści, dowód osobisty, karta płatnicza
Ceny żywności i paliw podniosły inflację w październiku. GUS podał nowe dane

Inflacja w październiku wyniosła 17,9 procent licząc rok do roku - wynika z szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego. We wrześniu ukształtowała się na poziomie 17,2 procent....

Zamknij
RadioOlsztynTV