Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne instytucje i urzędy w Olsztynie wprowadzają nowe formy kontaktu z interesantami

Urząd Wojewódzki w Olsztynie
W związku z epidemią koronawirusa, od dziś w godzinach 7.30 – 15.30, w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie otwarte będzie tylko wejście od strony alei Piłsudskiego. Przy wejściu znajdą się skrzynki nadawcze na składanie dokumentów w sprawach nie wymagających kontaktu z pracownikiem urzędu. Za paszporty można płacić tylko bezgotówkowo. Urzędnicy zachęcają do kontaktu telefonicznego i mailowego.

Decyzją wojewody, do 25 marca, zamknięte zostały także warsztaty terapii zajęciowej, kluby integracji społecznej, dzienne domy i kluby seniora i środowiskowe domy samopomocy.

Urząd Miasta w Olsztynie
Obsługa klientów w olsztyńskim Urzędzie Miasta zostaje od dziś czasowo zawieszona. Nie dotyczy to tylko pilnych spraw, które nie mogą być załatwione zdalnie. Wszystkie budynki urzędu miasta będą zamknięte dla osób z zewnątrz, z wyjątkiem wejść: od strony ul. Ratuszowej, do Urzędu Stanu Cywilnego i do budynku Wydziału Komunikacji przy ul. Knosały.

Sprawy, które można załatwić osobiście zostały mocno ograniczone. Wyjątkiem są m.in. zgłoszenia zgonów, narodzin, ale tylko gdy należy złożyć oświadczenie uznania ojcostwa, czy ślubu konkordatowego.

Wszystkie pozostałe sprawy, należy zgłaszać przez platformę ePUAP lub korespondencyjnie. Z USC można się także kontaktować telefonicznie 89 527-21-38, 89 527-31-11, wew. 363 lub mailem: usc@olsztyn.eu.

Wydział Komunikacji
W Wydziale Komunikacji w Olsztynie bezpośrednia obsługa zostaje ograniczona wyłącznie do rezerwacji on-line. Nie będą wydawane „numerki”. W Biurze Obsługi Klienta osobiście można tylko odebrać dowód tożsamości i tylko w wyjątkowych sytuacjach, w godzinach od 12 do 14, po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie lub elektronicznie.

NFZ i Sanepid
O załatwianie spraw korespondencyjnie i nie odwiedzanie siedziby zaapelowały także Narodowy Fundusz Zdrowia i Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Olsztynie.

Olsztyńskie Wodociągi
Olsztyńskie wodociągi do odwołania zamykają swoją siedzibę – jednocześnie deklarując stałe dostawy wody.

Urzędy skarbowe przestają przyjmować podatników. O ograniczenie wizyt apeluje Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Sądy na Warmii i Mazurach zawiesiły wokandy. Powodem jest zagrożenie koronawirusem

Wstrzymano kwalifikacje wojskowe. Wszystkie wezwania tracą swoją ważność

Wstrzymano kwalifikacje wojskowe. Wszystkie wezwania tracą swoją ważność

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za J.Golon/L.Tekielski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w urząd, sanepid, Olsztyn, NFZ, urzędy
Wszystkie uzdrowiska zawieszają działalność. Masz skierowanie: „Nie jedź, zostań w domu”

W związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, od dziś do odwołania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV