Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Kolejna placówka w regionie przechodzi na hybrydowy tryb nauczania. U nauczycielki stwierdzono koronawirusa

Fot. FB Zespół Szkolno – Przedszkolny w Reszlu

Zespół Szkolno – Przedszkolny w Reszlu przechodzi na hybrydowy tryb nauczania. U jednej z nauczycielek stwierdzono koronawirusa, poinformowała dyrekcja placówki.

W związku z tym, kwarantanną zostanie objętych 125 uczniów i 10 nauczycieli wraz z rodzinami.

Od 28 września wprowadzamy hybrydowy system pracy szkoły – dotyczy budynku szkolnego przy ulicy Chrobrego 5a: klasy IV a, V a, VI a, VI b, VI c, VIII a, VIII b uczniowie będą uczyć się stacjonarnie w szkole; klasy IV b, VI d, VII a, VII b, VII c – uczniowie przechodzą na pracę zdalną

– podaje dyrekcja placówki.

Decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej od jutra do piątku (28.09- 02.10) zmieniony będzie harmonogram pracy szkoły.

To kolejna placówka w regionie, która przechodzi na hybrydowy tryb nauczania. Przypomnijmy, w piątek podano, że z powodu pandemii, 12 szkół w regionie pracuje w systemie zdalnym lub hybrydowym.

Zdalnie pracują Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie, Zespół Szkół Rolniczych w Ostródzie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Iławie.

W systemie hybrydowym działają szkoły: Zespół Szkół Specjalnych w Mrągowie. Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Biskupcu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu, Przedszkole Miejskie nr 1 w Olsztynie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Działdowie, Szkoła Podstawowa w Zajączkowie i Szkoła Podstawowa w Tuszewie.

 

Autor: K. Kantor/J. Golon
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, zdalny tryb nauczania
Na UWM-ie stacjonarnie będzie się uczyć ok. 3 tys. studentów

W nowym roku akademickim na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na studiach dziennych będzie się uczyć około 18 tysięcy studentów. Jednak z powodu pandemii stacjonarnie na uczelni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV