Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Radni PiS w Elblągu chcą wprowadzić do budżetu budowę wiaduktu, obiektów sportowych i obniżkę cen biletów

Radni PiS w Elblągu, fot. M.Stankiewicz

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości, mający większość w elbląskiej Radzie Miasta zgłasza szereg poprawek do przyszłorocznego budżetu Elbląga – poinformowali radni na specjalnej konferencji.

Głosowanie już jutro, a prezydencka opozycja nie wyklucza, że będzie za przyjęciem planu przygotowanego przez prezydenta Witolda Wróblewskiego. Do projektu są uwagi i propozycje zmian, które PiS chce wprowadzić jeszcze przed głosowaniem.

Po raz pierwszy zmiany w takim zakresie wniosą radni

– tłumaczy przewodniczący Marek Pruszak, po ich przyjęciu przyjmiemy budżet.

Poprawki dotyczą m.in. największej obecnie inwestycji w Elblągu, czyli budowy wiaduktu nad linią kolejową i towarzyszących jej innych przedsięwzięć.

Chodzi też o pieniądze na przyszkolne obiekty sportowe i podział dotacji na przedsięwzięcia, które mają promować sport wśród mieszkańców.

Radni PIS zapowiedzieli własne uchwały w sprawie obchodów 100-lecia Niepodległości i programu Elblążanin plus. A także plan wprowadzenia obniżki cen biletów komunikacji miejskiej i promocje korzystania z tej formy transportu.

Sesja budżetowa elbląskiej Rady Miasta jutro od godz. 10.00.

Przyszłoroczny budżet wynosi 604 mln, zakłada mi.in. spłatę kredytów przy jednoczesnym wstrzymaniu się od  zaciągania nowych zobowiązań.

Radni PiS w Elblągu, fot. M.Stankiewicz

Radni PiS w Elblągu, fot. M.Stankiewicz

Autorka: Mira Stankiewicz
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, budżet
Spokojne święta w Elblągu i powiecie elbląskim

Elbląska policja odnotowała prawie 350 wyjazdów, zgłoszeń i interwencji. Na drogach nikt nie zginął, choć miały miejsce dwa wypadki drogowe i ponad 30 kolizji. Ofiary tych...

Zamknij
RadioOlsztynTV