Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karol Karski o napływie imigrantów na Lampedusę: Powinni zostać odesłani

Europoseł PiS prof. Karol Karski. Fot. P.Getka

Karol Karski, europoseł z Warmii, Mazur oraz Podlasia powiedział, że imigranci, którzy w nielegalny sposób przekraczają granicę Unii Europejskiej powinni być odsyłani do państw, z których pochodzą.

Stwierdził, że większość tych osób stanowią obywatele krajów bezpiecznych, jak np. Tunezja. Zdaniem europosła PiS, jeśli takie działania nie zostaną podjęte, to napływ imigrantów będzie narastał. Karol Karski mówi, że u południowych wybrzeży Unii Europejskiej mamy do czynienia z handlem ludźmi.

00:00 / 00:00

W ostatnich dniach znacznie nasilił się napływ imigrantów na włoską wyspę Lampedusa. Większość spośród przybywających w sposób nielegalny osób stanowią Tunezyjczycy. Dziś tamtejsze media poinformowały o 11 migrantach z Tunezji, którzy przypłynęli na pokładzie pontonu ubrani jak turyści, z walizkami i pudlem na smyczy. Właścicielka psa cytowana przez miejscową prasę powiedziała, że wszyscy przybyli w nadziei na znalezienie pracy we Włoszech.

 

Autor: B. Gajlewska/IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Karol Karski, imigranci
Karol Karski o unijnym szczycie: To dobry budżet, a kwestię praworządności skierowano w ślepą uliczkę

  "To dobry budżet" - tak porozumienie na szczycie Unii Europejskiej w sprawie planów finansowych na lata 2021-2027 ocenił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn europoseł Karol...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV