Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kampania wyborcza do Europarlamentu i spór we władzach UWM. Posłuchaj audycji Jeden na jednego

Od lewej: Andrzej Maciejewski (Kukiz’15), Iwona Arent (Prawo i Sprawiedliwość). Fot. A. Dybcio

Jeden na jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Z zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystali:

  • poseł Iwona Arent – Prawo i Sprawiedliwość,
  • poseł Andrzej Maciejewski – Kukiz 15.

Temat 1
Iwona Arent i Andrzej Maciejewski to nie tylko posłowie, ale także kandydaci swoich ugrupowań do Parlamentu Europejskiego. Coraz mniej czasu do wyborów. W sobotę o godzinie 0 zacznie się cisza wyborcza – na kampanię zostało już tylko 31 godzin. Jak zaproszeni goście oceniają to, co w kampanii działo się dotychczas?

Temat 2
Spór wokół kierunków związanych z medycyną na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Prorektor ds Collegium Medicum, znany neurochirurg prof. Wojciech Maksymowicz w poniedziałek groził dymisją, zarzucał rektorowi UWM profesorowi Ryszardowi Góreckiemu działania na szkodę medycyny, żądał też większej autonomii Collegium Medicum. Rektor odpowiadał, że przecież to on tworzył medycyną na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim i odpierał zarzuty działania na jej niekorzyść. W tle jest kiepska ocena Wydziału Nauk o Zdrowiu, kształcącego pielęgniarki, ratowników medycznych i dietetyków. Wydział zostanie przekształcony w szkołę zawodową.

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

 

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iwona Arent
Kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego podsumowują kampanię wyborczą

To ostatnia prosta przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości ostatnie dni przed głosowaniem poświęcają na podsumowanie kampanii wyborczej. W Olsztynie o pomysłach na...

Zamknij
RadioOlsztynTV