Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Już w najbliższy weekend finał Milko Mazury MTB w Wilkasach

Fot. A. Kajat

Za nami siedem etapów Milko Mazury MTB. Nadszedł czas na zakończenie sezonu i dekorację najlepszych zawodniczek, zawodników i drużyn mazurskiego cyklu podczas finału piątej edycji, który rozegrany zostanie w Wilkasach w dniach 19-20 września.

Charakter finałowego wyścigu to klasyczny, dość szybki maraton MTB, doprawiony kilkoma ciekawymi sekcjami technicznymi. Znacząco dominować będą szutry i długie dukty leśne. To idealna propozycja na zakończenie krótkiego, ale bardzo intensywnego sezonu.

Miasteczko sportowe z biurem zawodów stanie na terenie Ośrodka AZS Wilkasy nad jeziorem Niegocin. Rywalizacja rozegra się na czterech dystansach: Pro (62 km), Expert (46,5 km), Hobby (31 km) oraz Fun (ok. 10 km).

Adepci szkółek kolarskich będą mogli wziąć udział w sobotnich wyścigach, a najmłodsi zawodnicy – w niedzielnych. Wyścigi dopasowane są odpowiednio do grup wiekowych. Udział w obu wyścigach jest bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeń w formie elektronicznej lub pisemnej na stronie organizatora lub na miejscu w miasteczku wyścigu.

Podczas Wielkiego Finału rozstrzygną się również rywalizacje w klasyfikacjach generalnych cyklu Milko Mazury MTB, zarówno indywidualne jak i drużynowe. Poznamy zwycięzców w wyścigach Pro, Expert, Hobby, Fun.

W klasyfikacjach generalnych Milko Mazury MTB zostaną uwzględnieni zawodnicy, którzy ukończą co najmniej sześć wyścigów w ramach cyklu, pod uwagę brane są najlepsze starty zawodnika. Trofea sportowe otrzyma 3 najlepszych zawodników w Open oraz w każdej kategorii wiekowej. W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie prowadzi Centrum Rowerowe Olsztyn Team, przed Cryospace Olsztyn i wtw-poland.com.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym Radia Olsztyn.

Redakcja: K. Ośko

Łukasz Sadlak: Tego trendu już się nie zatrzyma

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kolarstwo
Kolarze górscy zmierzą się w „Bitwie o Twierdzę Boyen”

Przed nami kolejna, piąta runda zawodów w kolarstwie górskim Milko Mazury MTB. Tym razem najlepsi zawodnicy w kraju spotkają się w Giżycku i będą walczyć w...

Zamknij
RadioOlsztynTV