Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Już teraz zdał sześć egzaminów maturalnych na 100 procent. Co zrobił nastolatek?

Maturzysta z II LO w Elblągu zwolniony ze zdawania sześciu egzaminów  zarówno podstawowych, rozszerzonych jak i ustnych. Maksymilian Piegdoń wygrał bowiem dwie olimpiady przedmiotowe z języka angielskiego i języka polskiego.

Jak przyznaje, udział w nich wymagał zaangażowania i dużego nakładu pracy. Co będzie robił dalej jeszcze nie wie. Maksymilian Piegdoń uważa, że jemu i jego rówieśnikom wybór zakłóciła pandemia.

Lubię myśleć, że to właśnie covid wpłynął na to, że nie wiem co chcę robić a nie moje własne lenistwo. To jest rok wyjęty z życia społecznego, z jakiegoś samorozwoju, odkrywania siebie. To poważna dziura w naszym rozwoju.

00:00 / 00:00

Maturzysta z Elbląga jest przekonany, że wielu tegorocznych abiturientów czuje się podobnie jak on. Maksymilian na egzaminie dojrzałości będzie zdawał tylko matematykę i z wyboru historię. Jak zapowiada, wybiera się na studia artystyczne. Nie wyklucza, że zajmie się filmem lub literaturą.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w historia, egzamin, matura, nauka, edukacja, matematyka, język angielski, olimpiada, jęzuk polski
Szturm na miasto. Historyczna rekonstrukcja w Elblągu

Przemarsz historycznych wojsk, pokaz mundurów i strojów oraz potyczka, której rezultatem było odbicie miasta. W Elblągu odbyła się historyczna rekonstrukcja z okazji dwóch ważnych dla miasta...

Zamknij
RadioOlsztynTV