Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jubileusz elbląskiego muzeum. Obchody rozpoczęła wyjątkowa inscenizacja

Fot. A. Bruchwald

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu świętuje 70-lecie istnienia. Jubileuszowe obchody rozpoczęły się w czasie Nocy Muzeów.

Z tej okazji nauczyciel historii Piotr Imiołczyk z młodzieżą z Międzyszkolnego Koła Historycznego przygotował okolicznościowe przedstawienie. W zabawny sposób chciał przypomnieć moment otwarcia muzeum.

Ten dowcip ma opowiadać o dawno i słusznie minionych latach. Nigdy nie ukrywałem, że mam 200 strojów i z tych 200 strojów zawsze można sklecić każdą epokę, każde wydarzenie. I skleiliśmy trochę strojów, skleiliśmy trochę haseł

– powiedział.

Młodzi z chęcią zaangażowali się w inscenizację, która przedstawiała otwarcie muzeum w latach 50. Mają świadomość, że dla Elbląga było to ważne wydarzenie, chcieli o nim przypomnieć mieszkańcom miasta.

Rekonstrukcja odbyła się przed pierwszą siedzibą instytucji. Dziś ta kamienica mieści się przy ulicy Świętego Ducha 11. W jej wnętrzu zorganizowano wystawę „Elbląg wczoraj, dziś i jutro”.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. A. Bruchwald

Fot. A. Bruchwald

Fot. A. Bruchwald

Fot. A. Bruchwald

Fot. A. Bruchwald

Fot. A. Bruchwald

Autor: A. Bruchwald
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Noc Muzeów
Noc Muzeów. Sprawdź, jakie atrakcje czekają w regionalnych placówkach

Dzisiaj w całej Polsce Noc Muzeów. Dla zwiedzających otworzą się muzea, galerie, teatry, instytucje publiczne, centra nauki, a także miejsca na co dzień niedostępne. Noc Muzeów...

Zamknij
RadioOlsztynTV