Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dzieci zażywały narkotyki rodziców. Sąd zawiesił jednak postępowanie wobec opiekunów

Fot. Przemysław Getka

Sąd rejonowy w Elblągu nie podjął decyzji o tym, jaki będzie zakres władzy rodzicielskiej sprawowanej przez małżeństwo Aleksandry Ż. i Radosława K. nad ich synami: 8-letnim Filipem i 4-letnim Antonim.

W sierpniu Antek trafił na kilka dni do szpitala po tym, jak podczas pobytu u rodziców zażył środki psychoaktywne. Gdy matka zauważyła, że syn traci przytomność i ma drgawki zadzwoniła po pomoc. Chłopcy spędzali u rodziców weekend, ponieważ na co dzień przebywają w rodzinie zastępczej. Badanie wskazało, że 4-latek miał we krwi trzy rodzaje narkotyków. Okazało się, że pod wpływem środków odurzających i substancji psychotropowych byli także rodzice.

Sąd rodzinny miał podjąć decyzję, kto i w jakim stopniu będzie dalej sprawował opiekę nad dziećmi. Nie ma jednak rozstrzygnięcia.

Podczas dzisiejszej rozprawy okazało się, że prawdopodobnie toczy się sprawa rozwodowa rodziców chłopców Radosława K. i Aleksandry Ż. Jeśli się to potwierdzi, to będzie trzeba zawiesić postępowanie przed sądem rejonowym, gdyż rozstrzygniecie będzie należało do sądu okręgowego w Elblągu, w ramach sprawy o rozwód

– wyjaśnił sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik sądu okręgowego w Elblągu.

00:00 / 00:00

Filip i Antek przebywają w rodzinie zastępczej, z zakazem kontaktu z matką i ojcem. Radosław K. jest w areszcie, Aleksandra Ż. ma policyjny dozór. Prokuratura zarzuca im niewłaściwą opiekę nad dziećmi.

Śledztwo wykazało, że chłopcy mieli w rodzinnym domu swobodny dostęp do narkotyków. W mieszkaniu były duże ilości marihuany i amfetaminy. Rodzicom grozi do 10 lat więzienia.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy/L.Tekielski/BSC/tek

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, dzieci, narkotyki, sędzia, 8-latek, zatrucie narkotykami
Czy Elbląg jest gotowy do akcji „Zima”?

Akcja "Zima" zaczyna się znacznie szybciej niż najzimniejsza pora roku, bo jeszcze przed pierwszym śniegiem i przymrozkami. Jak zapewniają służby - Elbląg jest już gotowy do...

Zamknij
RadioOlsztynTV