Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Janusz Ciepliński oficjalnie zaprezentowany jako dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej [WYWIAD]

Fot. P. Getka

– Odczuwam wielką tremę – przyznał na konferencji prasowej nowy dyrektor Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Janusz Ciepliński, który przez 15 lat był filharmonikiem i grał na trąbce, w ostatnich latach współpracował z byłym już dyrektorem prof. Piotrem Sułkowskim.

Zapowiedział dalszą współpracę i kontynuację projektów, jak np. festiwal filmowy w Ostródzie, ale ma także swoje plany. Janusz Ciepliński nie ukrywa, że była to trudna decyzja i towarzyszy mu trema.

Świadom rangi instytucji, jej wieloletniej historii, odczuwam wielką tremę. Muszę powiedzieć, że podchodzę do tego zadania z wielką pokorą, także świadom tych wielkich oczekiwań, jakie spoczywają na instytucji i jej dyrektorze. Poziom, jaki prezentuje orkiestra symfoniczna, jak i cała instytucja, jest wielkim osiągnięciem całego zespołu artystycznego, pracowników z dyrektorem Piotrem Sułkowskim na czele.

00:00 / 00:00

Fot. P. Getka

Nowy dyrektor zapowiada także kontynuację dotychczasowych projektów we współpracy z byłym już dyrektorem prof. Piotrem Sułkowskim, który został szefem Opery Krakowskiej. Są też nowe plany.

Na pewno bym chciał, aby na deskach naszej filharmonii gościły arcydzieła muzyki klasycznej, ale też ze szczególnym uwzględnieniem nowszej muzyki, muzyki współczesnej. Chciałbym też, aby pojawiały się elementy muzyki dawnej wykonawstwa historycznego. Chciałbym, aby w ramach filharmonii mogły działać zespoły kameralne, orkiestra smyczkowa. Może uda się też stworzyć big band jako forma wzbogacenia oferty mainstreamowej, bo naszą domeną będzie oczywiście muzyka klasyczna.

00:00 / 00:00

Dyrektor Janusz Ciepliński zdradził także, że planuje utworzyć w filharmonii chór chłopięcy lub dziecięcy.

Janusz Ciepliński otrzymał angaż na niecałe 5 lat, za zgodą ministra kultury i dziedzictwa narodowego, z rąk marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina. To, zgodnie z prawem, nadanie funkcji bez konkursu.

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w dyrektor, Filharmonia Warmińsko-Mazurska, Piotr Sułkowski, Janusz Ciepliński, marszałek województwa, Gustaw Marek Brzezin, konferencja prasowa
Znamy nazwisko nowego dyrektora Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Dyrektorem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej od 1 stycznia będzie Janusz Ciepliński. Zastąpi prof. Piotra Sułkowskiego, który objął stanowisko dyrektora Opery Krakowskiej. Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego zdecydował, iż konkursu na...

Zamknij
RadioOlsztynTV