Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: rząd Morawickiego robi wszystko, żeby ulżyć Polakom

fot. Przemysław Getka

Reforma wymiaru sprawiedliwości oraz działania rządu w walce z inflacją były tematami Porannych Pytań Radia Olsztyn. Gościem Krzysztofa Kaszubskiego była posłanka PiS Iwona Arent.

Nie byłoby całej tej awantury o reformę wymiaru sprawiedliwości, gdyby nie uruchomienie pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy – tłumaczyła poseł PiS Iwona Arent. Poseł dodała, że unijne pieniądze są nam teraz bardzo potrzebne.

Wszyscy wiemy o tym, że potrzeba nam tych pieniędzy. Te pieniądze w innych krajach już zostały uruchomione, a my cały czas czekamy. Przypomnę, że Unia Europejska nie dała nam złamanego centa na  pomoc uchodźcom. Wszystkie wydatki ponosimy my, obywatele, z naszego budżetu, z naszych kieszeni.

Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, która likwiduje Izbę Dyscyplinarną po odrzuceniu przez Sejm większości senackich poprawek trafiła obecnie na biurko prezydenta.

Rząd Mateusza Morawickiego robi wszystko, żeby ulżyć Polakom

Poseł Iwona Arent dodała, że rząd jest skuteczny w swoich działaniach.

Kiedy był kryzys w czasach rządu Donalda Tuska i pytano o drożyznę, ceny benzyny, to Tusk powiedział: gdym miał przyciski na niższe ceny, to bym je przyciskał. Ale nie ich nie mam i nie przyciskam. Rząd Mateusza Morawieckiego ma takie przyciski i jak tylko może to przyciska.

Iwona Arent przypomniała, że rząd obniżył VAT, CIT, PIT, podatki, wprowadzono wiele programów pomocowych, także popandemicznych.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poranne Pytania
Karol Karski o debacie w sprawie polskiego KPO. Posłuchaj Porannych Pytań

- Była to debata bez rezolucji, ponieważ nikomu już nie chciało się pisać – tak podsumował w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn debatę w Parlamencie Europejskim na...

Zamknij
RadioOlsztynTV