Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent o zatrzymaniu „Margot”: Nie można jednego dnia być mężczyzną, a drugiego kobietą

Fot. Ł. Sadlak

Nie można jednego dnia być mężczyzną, a drugiego kobietą – powiedziała w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłanka Iwona Arent. Odniosła się także do planowanych zmian w rządzie.

Posłanka PiS uważa, że osadzenie w więzieniu Michała Sz. – przedstawiającego się jako Małgorzata Sz. „Margot”, jest zgodne z prawem.

Jeżeli czuje się kobietą, to są od tego odpowiedni fachowcy, lekarze, którzy pomagają takim ludziom. I absolutnie nikt tutaj nie ma pretensji do ludzi, którzy zmieniają płeć, jeśli czują, że mają taką potrzebę fizycznie i psychicznie, ale od tego są fachowcy. Nie można sobie samemu wymyślić, że dzisiaj ja, panie redaktorze, jestem kobietą, ale jutro proszę mówić do mnie „Janusz”.

Według prokuratury, Michał Sz. podejrzany jest o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro-life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji.

Posłanka Iwona Arent podkreśliła, że po wakacjach będą zmiany w rządzie. Dyskutowano o nich w czasie wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w Jachrance.

Jako przykład koniecznej zmiany Iwona Arent przywołała fakt, że decyzje odnoszące się do ochrony środowiska są w trzech różnych ministerstwach.

Kierownictwo ma spotkać się po wakacjach i na pewno po wakacjach będą zmiany w rządzie. Jest zapowiadane zmniejszenie liczby ministerstw. Zmiany są robione po to, by procesy decyzyjne przebiegały szybciej i sprawniej.

Zdaniem gościa Porannych Pytań do zmian w rządzie dojdzie pod koniec września lub na początku października.

Posłuchaj całej rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Iwoną Arent

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Prawo i Sprawiedliwość, Iwona Arent
Leonard Krasulski: Nasze ustawodawstwo i nasze decyzje podjęte w kraju są najważniejsze

Nasze ustawodawstwo i decyzje podjęte w kraju są najważniejsze - mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS z Elbląga Leonard Krasulski. W rozmowie z Markiem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV