Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inżynieria wodna według bobrów. Zobacz, co zarejestrowała leśna fotopułapka

Niskie temperatury nie przeszkadzają bobrom. Zwierzęta cały czas są aktywne. Budują i naprawiają tamy oraz gromadzą zapasy.

W Nadleśnictwie Młynary zwierzęta nagrała przy pracy leśna fotopułapka.

Bobry zapasy magazynują pod powierzchnią wody. Zimna woda działa jak chłodziarka, dzięki czemu przez całą zimę mają dostęp do świeżego pokarmu. Spiżarnie zakładają w pobliżu wyjścia z żeremia lub nory. Do uszczelnienia swoich konstrukcji bobry używają dużych ilości mułu, błota, darni oraz rozdrobnionych części roślin. To wszystko staranie nanoszą i układają.

Wodni inżynierowie nieustannie sprawdzają szczelność konstrukcji, a każde uszkodzenie jest natychmiast naprawiane. Na terenie Nadleśnictwa Młynary populacja bobrów jest liczna.

Obecnie w tamtejszych lasach żyją 82 rodziny bobrowatych. Przyjmuje się, że na jedną rodzinę przypadają średnio 3 osobniki, co pozwala szacunkowo określić rozmiar populacji na 246 osobników. To gatunek chroniony, dlatego wszelka ingerencja w jego środowisko jest możliwa wyłącznie za zgodą wydawaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Fot. Nadleśnictwo Młynary

Fot. Nadleśnictwo Młynary

Fot. Nadleśnictwo Młynary

Fot. Nadleśnictwo Młynary

Autor: A.Pastuszka
Redakcją: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zwierzęta, bobry, bobr, Młynary, video, Nadleśnictwo Młynary
„Ring 1920” – premiera spektaklu telewizyjnego na stronie Radia Olsztyn

RING 1920 premiera from Studio Ruchome Obrazki on Vimeo. Po raz pierwszy w historii Radio Olsztyn zaprasza do obejrzenia spektaklu telewizji. Prezentujemy prapremierę spektaklu "RING 1920"....

Zamknij
RadioOlsztynTV