DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro

Indykpol AZS Olsztyn awansował do kolejnej rundy Pucharu CEV

W meczu 21. kolejki Indykpol AZS Olsztyn pokonał BBTS Bielsko-Białą 3:0 (17 lutego 2017 r.). Fot. Łukasz Węglewski

Siatkarze Indykpolu AZSu Olsztyn pokonali na wyjeździe wicemistrza Finlandii, Hurrikani Loimaa 3:1 (25:17, 17:25, 25:17, 25:20).

Podopieczni Roberto Santillego od początku spotkania narzucili swój styl gry, wygrywając zdecydowanie pierwszą partię do 17. W drugiej odsłonie sytuacja jednak się odwróciła i to gospodarze ani na moment nie oddali inicjatywy, pewnie wygrywając seta. Olsztynianie otrząsnęli się po słabszej grze i wrócili na właściwe tory. Akademicy triumfowali w trzecim secie, ponownie 25:17. Czwarta partia okazała się ostatnia – Indykpol AZS, podobnie jak w pierwszym i trzecim secie, już od początku wyszedł na prowadzenie, sukcesywnie powiększając przewagę. Ostatecznie Akademicy pokonali Hurrikani Loimaa 25:20, a w całym meczu 3:1.

Kapitan naszej drużyny – Paweł Woicki przyznał, że rewanż różnił się od meczu w stolicy Warmii i Mazur:

Przeciwnicy zaryzykowali mocniejszą zagrywką, kontrolowaliśmy jednak grę, poza drugim setem gdzie popełniliśmy kilka błędów.

00:00 / 00:00

Szkoleniowiec AZSu – Roberto Santilli porotował w tym spotkaniu składem. Paweł Woicki przyznaje, że „to będzie siła AZSu”:

Od początku na przyjęciu zagrał Denis Kalinin, który dał nam dużo jakości. Gra zespołowa powinna być siłą w tym sezonie.

W kolejnej rundzie Pucharu CEV Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z greckim PAOKiem Saloniki, który w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Mistrzów przegrał dwumecz z niemieckim United Volley Frankfurt.

Autor: P. Świniarski/A. Dybcio
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn, Puchar CEV
Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn już w Finlandii. Przed nimi rewanż z Hurrikani Loimaa

We wtorek o godz. 18.00 w fińskiej Loimie siatkarze Indykpolu AZSu Olsztyn zagrają rewanżowe spotkanie z Hurrikani w 1/32 Pucharu CEV. Trener Roberto Santilli ma nadzieje,...