Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

II-ligowcy z regionu szlifują formę przed rundą wiosenną

Piłkarze Stomilu Olsztyn przygotowują się do rundy wiosennej. Fot. FB Stomil Olsztyn

Stomil Olsztyn ma za sobą pierwszy tydzień przygotowań do rundy wiosennej eWinner II ligi.

Biało-niebiescy tygodniowy mikrocykl zakończyli odnową biologiczną. Kolejne weekendy będą natomiast rozgrywać mecze sparingowe.

Z formy zawodników po przerwie w treningach zespołowych zadowolony jest trener Stomilu – Szymon Grabowski.

Drużyna wygląda dobrze. Nie ma zaszłości świątecznych. Chłopcy przez większość wolnego byli na treningu indywidualnym. Wygląda to tak, jak powinno. Okresu przejściowego u nas nie było. Zaczęliśmy tę pracę, która wynika z analizy rundy jesiennej. Wiemy, jakie mankamenty mieliśmy i nad czym musimy pracować. 

00:00 / 00:00

Pierwszy sparing Stomil rozegra 21 stycznia z Mławianką w Mławie. Potem podopieczni Szymona Grabowskiego mają w planach zagrać jeszcze z Arką Gdynia, Jagiellonią II Białystok, Lechią Gdańsk, Zniczem Pruszków i Zawiszą Bydgoszcz.

Przygotowania do rundy wiosennej trwają także w szeregach Olimpii Elbląg. Żółto-biało-niebiescy nie koncentrują się na konkretnych elementach piłkarskiego rzemiosła. Świadczą o tym słowa szkoleniowca Olimpii – Przemysława Gomułki.

Zawsze mówię, że każdy trening piłkarski to jest u nas gra w piłkę nożną. Nie ma szczególnych elementów. Mamy swoje 15 punktów, które występują w każdym tygodniu i nieważne jaki miesiąc jest, kładziemy nacisk na te punkty. Chcemy grać w piłkę i cieszyć się grą. 

00:00 / 00:00

Elblążanie mają przed sobą także szereg sparingów: z Arką Gdynia, Sokołem Ostróda, Jaguarem Gdańsk, Pogonią II Szczecin, Olimpią Grudziądz i Gedanią Gdańsk.

Autor: P.Świniarski
Redakcja: Ł.Sadlak

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piłka nożna, Stomil Olsztyn, Olimpia Elbląg
W budowie i w planach. Przybywa stadionów na Warmii i Mazurach

Na Warmii i Mazurach rosną jak grzyby po deszczu. Stadiony - bo o nich mowa. Widać to zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Szczytno buduje obiekt lekkoatletyczny i...

Zamknij
RadioOlsztynTV