Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

„Gwałtownie wzrasta liczba zakażonych”. Czy to początek szóstej fali COVID-19?

Fot. PAP/EPA

W połowie sierpnia prognozowana jest kolejna fala zakażeń koronawirusem. W zawiązku z tym minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił dziś, że seniorzy (60+) oraz osoby od 12. roku życia z obniżoną odpornością mogą przyjąć czwartą dawkę (przypominającą) szczepionki przeciwko koronawirusowi.

Z obecnych statystyk wynika, że liczba zakażeń wzrasta. Tak jest również w naszym regionie. Spośród testów, które są wykonywane już co czwarty jest z wynikiem dodatnim.

Widzimy drastyczny wzrost ilości testów pozytywnych. Od czwartku do obecnej środy osób z wynikiem dodatnim było 429, w poprzednim tygodniu było 278, więc przyrost mamy o 100%

– przyznała Agnieszka Wabik, zastępca warmińsko-mazurskiego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.

Od północy (z czwartku na piątek) będą dostępne e-skierowania na szczepienia, a w przyszłym tygodniu (od środy) planowane jest wysyłanie SMS-ów przypominających o możliwości zaszczepienia.

00:00 / 00:00

Autor: D. Grzymska
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w testy, pandemia, COVID
Ponton roboczy pokonał kanał na Mierzei Wiślanej [VIDEO]

Przez kanał łączący Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym przepłynęła pierwsza jednostka. Dzięki temu przetestowano cały proces śluzowania. Nie było to jeszcze oficjalne otwarcie, ale początek testowania...

Zamknij
RadioOlsztynTV