Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Głosowanie na laureatów Nagrody BohaterON na finiszu. Wśród nominowanych olsztyńska autorka

statuetka BohaterON 2021 Fot. bohateron.pl

Jeszcze tylko jutro (piątek) można wybierać laureatów Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich. Wśród nominowanych jest aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek, Karolina Sadowska.

BohaterONy to nagroda, której celem jest wyróżnienie osób i instytucji promujących wiedzę o historii Polski XX wieku. Została ustanowiona z okazji 75-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Nagrody są przyznawane w siedmiu kategoriach: pasjonat, instytucja, firma, organizacja non-profit, nauczyciel, dziennikarz i osoba publiczna. Olsztyńska aktorka znalazła się pośród pięciu nominowanych w ostatniej z kategorii.

Karolina Sadowska trafiła do tego grona za stworzenie monodramu o Janinie Lewandowskiej – jedynej kobiecie-żołnierzu zamordowanej w Katyniu i propagowanie historii XX wieku z wykorzystaniem oryginalnych form teatru lalek hybrydowych.

Głosować można jeszcze tylko jutro na stronie poświęconej kampanii BohaterON. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone jeszcze w październiku.

 

Autor: W. Chromy za UM Olsztyna
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, Powstanie Warszawskie
Wyjątkowy konkurs na urodziny Olsztyna. Przyda się wiedza na temat historii miasta

Z okazji 668. urodzin Olsztyna Miejski Ośrodek Kultury organizuje konkurs wiedzy o mieście, w którym główną nagrodą będzie 3 tys. zł. Pasjonaci lokalnej historii mogą nadsyłać...

Zamknij
RadioOlsztynTV