Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wyjątkowy konkurs na urodziny Olsztyna. Przyda się wiedza na temat historii miasta

Z okazji 668. urodzin Olsztyna Miejski Ośrodek Kultury organizuje konkurs wiedzy o mieście, w którym główną nagrodą będzie 3 tys. zł. Pasjonaci lokalnej historii mogą nadsyłać zgłoszenia na konkurs do 22 października, udział w nim jest bezpłatny.

Organizator konkursu, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, poinformował, że pytania będą obejmowały cztery kategorie: dzieje Olsztyna od pradziejów do I rozbioru Polski; od 1772 r. do 1945 r., kolejna kategoria to czas od 1945 r. do współczesności, a ostatni dział dotyczył będzie olsztyńskiej sztuki i architektury.

Osoby, które nadeślą zgłoszenia, 24 października napiszą test eliminacyjny. Troje najlepszych weźmie udział w rywalizacji finałowej, którą zaplanowano 31 października w sali pod miejskim amfiteatrem.

MOK podał, że finałową rywalizację oceniać będzie jury złożone z cenionych w mieście historyków i popularyzatorów historii: prof. dr. hab. Stanisław Achremczyk (historyk, znawca historii regionu Warmii i Mazur), Joanna Piotrowska (historyczka sztuki), Rafał Bętkowski (badacz i popularyzator historii Olsztyna) oraz Artur Sobiela (kierownik Muzeum Nowoczesności). Laureat otrzyma nagrodę w wysokości 3 tys zł.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: M. Rutynowski za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w historia, urodziny, nagroda, konkurs, historyk, Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie, urodziny Olsztyna
„Wysłałem tylko jednego SMS-a”. Zwycięzca konkursu urodzinowego odjechał skuterem elektrycznym

Pokonał setki uczestników i wykazał się niezwykłą wiedzą. Pan Tomasz z Kozłowa odebrał dziś skuter elektryczny - główną nagrodę w urodzinowym konkursie "Muzyczna Bombonierka". Uczestnicy urodzinowej...

Zamknij
RadioOlsztynTV