Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Gdzie można się kąpać? Sanepid uruchomił specjalny serwis

To, czy najbliższe lub ulubione miejsce do kąpania jest już otwarte, można sprawdzić w specjalnej aplikacji. Jest ogólnopolska z podziałem na województwa.

Chociaż sezon kąpielowy w kraju ruszył z początkiem czerwca, w wybranych kąpieliskach rozpoczyna się on dopiero w połowie miesiąca lub nawet na początku lipca. Gdzie jest już kąpielisko? To można sprawdzić w serwisie kąpieliskowym.

Najeżdżając na znacznik kąpieliska, możemy się dowiedzieć, jaka jest jakość wody, kto jest organizatorem, czy kąpielisko zostało otwarte, w jakim okresie będzie sezon kąpielowy, jakie są warunki na kąpielisku oraz gdzie ewentualnie można zadzwonić, by sprawdzić jakość wody

– powiedziała kierownik oddziału higieny komunalnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie Agnieszka Jankowska.

W Warmińsko-Mazurskiem w tym roku zaplanowanych do użytku jest 47 kąpielisk, w których systematycznie będzie kontrolowana jakość wody. Obecnie bezpiecznie można korzystać z trzech –  w Rydzewie, w Rukławkach i Tardzie.

W regionie wskazano też 14 dodatkowych miejsc przeznaczonych do kąpieli. Działają na tej samej zasadzie, co kąpieliska, mają ratownika i kontrolowaną jakość wody. Nie mogą być jednak wyznaczone na dłużej niż 30 dni, co znaczy, że ich liczba w sezonie będzie się zmieniać.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w woda, jezioro, Serwis, wakacje
Od dziś obowiązuje wakacyjny rozkład jazdy na kolei

Ponad 30 specjalnych połączeń, ponad 450 pociągów na torach w ciągu doby i kilka zakończonych inwestycji. Na kolei wszedł w życie wakacyjny rozkład jazdy. Pasażerowie mogą...

Zamknij
RadioOlsztynTV