Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Metamorfoza

Pani Ola sprzed 4 miesięcy i po metamorfozie

Aleksandra Arabasz to 22-letnia wizażystka i charakteryzatorka z Olsztyna. Jest pierwszą osobą, która odważyła się podzielić z Państwem swoimi przeżyciami, związanymi z odchudzaniem. Pani Ola od dziecka zmaga się z tuszą. Stosowała najróżniejsze diety, ale jak to zwykle bywa, „kochane ciałko” wracało z nawiązką. Oczywiście nie bez przyczyny. Nasza Słuchaczka przyznaje, że uwielbia fastfoody i wszelkiego rodzaju przekąski. Niezdrowa dieta i tryb pracy powodowały przyrost wagi. Aż przyszedł dzień opamiętania….

A dlaczego jest dla mnie takie ważne, by przybliżać Państwu losy innych ludzi, którzy cierpią na podobny problem? Odpowiedź jest prosta: bo cudze przeżycia pomagają nam w naszej walce z nałogami.

Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie działa jak grupy wsparcia.

Grupa wsparcia, składa się z osób o równym wobec siebie statucie, połączonych wspólnym problemem i chęcią radzenia sobie z nim.

 Celem takiej grupy jest:

  • dzielenie się doświadczeniem w pokonywaniu związanych ze wspólnym problemem trudności,
  • dzielenie się wsparciem emocjonalnym,
  • zwalczanie bezradności wobec problemu, własnej choroby, trudnej sytuacji życiowej itp.
  • budowanie siły, nadziei i poczucia wartości wśród uczestników
  • wymiana użytecznych informacji
  • pogłębianie wglądu i zrozumienia u uczestników oraz szukania wspólnymi siłami rozwiązań

Dla większości ludzkich problemów nie ma łatwych rozwiązań ani lekarstw. Nawet, jeśli można uzyskać najlepszą pomoc profesjonalną to dla wielu osób okazuje się to niewystarczające do tego by radzić sobie samodzielnie z trudnościami. Wcale nierzadko, zwłaszcza w polskich realiach, dostęp do profesjonalisty jest utrudniony bądź też wiąże się z dużą obawą samego zainteresowanego. W takich sytuacjach ludzie mogą i odnajdują wsparcie w grupach wzajemnej pomocy. Wewnątrz tych grup dzielą się wspólnymi sprawami, troskami, informacjami, które dostarczają im istotnej pomocy w zdrowieniu. Zyskują zrozumienie od ludzi, którzy mają podobne doświadczenia.

(http://www.karuzela.org/grupa-wsparcia/co-to-jest-grupa-wsparcia.html)

Apeluję!
My – radiowe „pączusie” – stwórzmy sobie własną grupę wsparcia! Piszcie Państwo na adres: fitradio@ro.com.pl 🙂 i dzielcie się z nami zwycięstwem lub porażką w niełatwej walce z kilogramami.

Na zdjęciu Pani Ola sprzed 4 miesięcy i po metamorfozie. Cudna, prawda? 🙂 Gratuluję i trzymam kciuki!!! 🙂

…………………………..

Posłuchaj audycji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

…………………………..

(dgrzym/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dorota Grzymska, odchudzanie
Biegi

Minął miesiąc od kiedy przeszłam na dietę i aktywnie spędzam popołudnia. Znajomi zaczynają zauważać, że chudnę. Ale najważniejsze, że ja sama to widzę. Wreszcie obok sylwetki...

Zamknij
RadioOlsztynTV