Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ferie w mundurze, czyli pomysł na wojsko nie tylko dla uczniów

Wojska Obrony Terytorialnej. Fot. K. Olszewski

Ferie z WOT – to projekt 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Szkolenie wojskowe organizowane podczas ferii zimowych to oferta skierowana do tych którzy chcieliby zostać żołnierzami formacji – powiedziała Radiu Olsztyn szeregowy Dorota Karbowska z jednostki w Morągu.

00:00 / 00:00

W batalionach 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej mieszczących się w m.in. w Giżycku i Morągu na 16-dniowe szkolenie zgłosiło się prawie 120 ochotników.

……………………

Żeby zostać żołnierzem 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz podporządkowanych batalionów należy najpierw złożyć niezbędne dokumenty do właściwej ze względu na miejsce zameldowania Wojskowej Komendy Uzupełnień w: Ełku, Elblągu, Giżycku, Lidzbarku Warmińskim, Olsztynie i Ostródzie. Później następują kolejne etapy, m.in. badania psychologiczne i lekarskie. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronach internetowych poszczególnych WKU.

Zasięg terytorialny Wojskowych Komend Uzupełnień na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Źródło: Wojewódzki Sztab Wojskowy w Olsztynie

……………………

Autor: L.Tekielski
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w morąg, Wojsko Polskie, terytorialsi, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej
Kradzież w szpitalu w Morągu. Złodzieje zabrali sprzęt elektryczny

Z remontowanego szpitala w Morągu skradziono wart kilkadziesiąt tysięcy złotych sprzęt elektryczny.  Do kradzieży doszło w nocy z czwartku na piątek - informuje młodszy aspirant Anna...

Zamknij
RadioOlsztynTV