Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ełk uruchamia punkt pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży


Od 1 maja w Ełku rozpocznie działalność Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – poinformował prezydent tego miasta Tomasz Andrukiewicz. Dodał, że potrzebę uruchomienia takiej placówki zgłaszali rodzice i nauczyciele.

Ostatni rok pandemii, liczne ograniczenia społeczne, zdalna nauka w szkołach i praca online wpłynęły na pojawienie się wielu trudności problemów natury psychiczno-psychologicznej w naszych rodzinach – zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Mamy wiele sygnałów od rodziców, nauczycieli i wychowawców, od wielu instytucji, dlatego podejmujemy działania na rzecz wsparcia

– poinformował w mediach społecznościowych prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Ośrodek będzie działał w Przychodni Specjalistycznej „Pro-Medica” przy ul. Konopnickiej 1. Miesięcznie będzie udzielanych tam ponad 400 bezpłatnych porad. Zatrudnieni w nim będą specjaliści – psycholodzy, psychoterapeuci i terapeuci środowiskowi, którzy zapewnią pełną diagnostykę psychologiczną, psychoterapię indywidualną, grupową i rodzinną oraz wsparcie psychologiczne i środowiskowe.

Do ośrodka będą mogli zgłaszać się rodzice dzieci oraz młodzież bez skierowania (osoby poniżej 18 roku życia muszą posiadać zgodę opiekuna prawnego na korzystanie ze świadczeń) w przypadku występowania niepokojących objawów związanych z problemami psychicznymi.

W Ełku z porady psychologa lub psychoterapeuty dzieci i dorośli mogą korzystać także w Poradni Rodzinnej przy ul Kościuszki 27 A oraz w Poradni Profilaktyczno-Konsultacyjnej przy ul. Małeckich. Możliwy jest także dostęp do psychiatry dziecięcego.

 

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczeń, psycholog
Borykają się z problemami i negatywnymi emocjami. W Olsztynku powstaje psychologiczny punkt konsultacyjny dla młodzieży

Lęk, złość, smutek - to emocje, które w dobie pandemii coraz częściej odczuwa młodzież. W Olsztynku rozpoczyna działalność psychologiczny punkt konsultacyjny dla młodzieży. Zdalna edukacja, izolacja...

Zamknij
RadioOlsztynTV