Olsztyńskie szkoły ponadpodstawowe po pierwszym etapie naboru
W Olsztynie zakończyła się wstępna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Opublikowano już listy zakwalifikowanych. Teraz kandydaci muszą potwierdzić wolę przyjęcia do wybranej szkoły, bo jeżeli tego nie zrobią, będą skreśleni z listy. Mają na to czas do najbliższego poniedziałku do godz. 15:00.
O miejsce w olsztyńskich szkołach średnich ubiegało się prawie 2 900absolwentów podstawówek. Podobnie jak w poprzednich latach największym zainteresowaniem cieszą się licea ogólnokształcące. Wybrało je prawie 1 200 kandydatów. Naukę w technikach planuje rozpocząć około 900 młodych osób, a szkoły branżowe I stopnia wskazało prawie 150 kandydatów.
655 osób nie otrzymało miejsca w wybranych przez siebie szkołach. Ale to nie oznacza końca rekrutacji, bo część miejsc może się zwolnić po zakończeniu etapu tak zwanego potwierdzania woli przyjęcia i wtedy rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca.
Listy kandydatów przyjętych, szkoły opublikują we wtorek 14 lipca i wtedy dyrektorzy przekażą informacje o liczbie wolnych miejsc. Kandydaci zainteresowani wolnymi miejscami będą mogli składać wnioski od 15 do 17 lipca. A na koniec miesiąca szkoły opublikują ostateczne listy osób przyjętych i nieprzyjętych.
Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Niebojewska










![Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA] Święto Wojska Polskiego w Elblągu [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F08%2FPXL_20260814_094956989-scaled.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)













