Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Borykają się z problemami i negatywnymi emocjami. W Olsztynku powstaje psychologiczny punkt konsultacyjny dla młodzieży

Fot. pixabay

Lęk, złość, smutek – to emocje, które w dobie pandemii coraz częściej odczuwa młodzież. W Olsztynku rozpoczyna działalność psychologiczny punkt konsultacyjny dla młodzieży.

Zdalna edukacja, izolacja od rówieśników, obawa przed zachorowaniem i wynikiem tegorocznych egzaminów często sprawiają, że młodzież potrzebuje pomocy psychologicznej.

Dlatego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynku uruchomił psychologiczny punkt konsultacyjny dla młodzieży. To efekt współpracy ośrodka i Młodzieżowej Rady Miejskiej. Jak mówi jeden z pomysłodawców stworzenia takiego miejsca Szymon Jankowski, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Olsztynku, całość poprzedzono licznymi rozmowami z młodzieżą.

Młody człowiek, podczas zamknięcia szkół, traci przyjaźń i koleżeństwo. Burzą się relacje rodzinne. Tata i mama, którzy mają z nim zbyt dużo kontaktu czepiają się i nie ma alternatywy, aby w jakikolwiek sposób to odreagować. Burzy się system życia i spędzania wolnego czasu. Wszelkie instytucje pozaszkolne też są zamknięte.

Zdaniem Szymona Jankowskiego wielu młodych ludzi doświadcza negatywnych emocji i nie każdy może liczyć na wsparcie bliskich.

Zainteresowaliśmy się tym, ponieważ zdalna nauka psychicznie obciążyła młodych ludzi. Rozmawiając z nimi zauważyliśmy, że borykają się z problemami i trzeba coś na to zaradzić. Wiele młodych osób doświadcza negatywnych emocji, lęku o przyszłość, strachu przed zachorowaniem, niezadowolenia z braku możliwości spotykania się z rówieśnikami. Nie każdy może liczyć na wsparcie bliskich.

Punkt jest czynny w czwartki w godzinach od 11 do 13 z możliwością wydłużenia godzin pracy. Konsultacje na razie odbywają się telefonicznie. Po zniesieniu obostrzeń pandemicznych będzie można spotkać się z psychologiem także bezpośrednio. Zapisy na konsultacje są przyjmowane pod numerami telefonów 89 519 44 16, 535 311 908.

 

Autor: I. Malewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, młodzież, pomoc, psycholog, wsparcie, złość, pandemia
Uczniowie i nauczyciele w czasach pandemii

W ostatniej audycji postanowiliśmy zająć się tematem relacji nauczyciel - uczeń w czasach pandemii. Miniony rok był trudny zarówno dla pierwszych jak i dla drugich. Nasze...

Zamknij
RadioOlsztynTV