Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 31 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląski szpital powoli wraca do normalnej pracy. Co dalej z oddziałem covidowym?

Fot. PAP/Maciej Kulczyński

Elbląski szpital miejski przywrócił pracę części oddziałów, co oznacza powrót do operacji, rehabilitacji i leczenia pacjentów z Elbląga i okolic.

Placówka nadal utrzymała miejsca przeznaczone dla chorych na COVID-19 w oddziałach zakaźnym i chorób płuc. Dawny oddział położniczy jest przekształcony na oddział intensywnej terapii dla osób najciężej chorych – informuje Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka placówki.

Mamy teraz 66 łóżek, w tym 5 tzw. buforowych dla chorych podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Jak długo tak będzie czas pokaże

– wyjaśnia Adamowicz.

00:00 / 00:00

Wydzielona część szpitala pozostanie covidową jeszcze przez dłuższy czas, choć liczba łóżek będzie zmniejszona – przyznaje Krzysztof Kuriata, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w olsztyńskim Urzędzie Wojewódzkim.

Od 14 czerwca będzie ich 33, w tym 5 respiratorowych. Szpital będzie mógł powoli wracać do normalnego funkcjonowania

– mówi Kuriata.

00:00 / 00:00

W całym województwie warmińsko-mazurskim jest teraz około 130 osób zakażonych koronawirusem, które wymagają leczenia szpitalnego.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, łózka, koronawirus, COVID-19, zakażenia, oddział covidowy
Trwają szczepienia nastolatków. Apel sanepidu do młodych ludzi

Niemal 7500 szczepień przeciwko SARS-CoV-2 wykonano minionej doby, w tym ponad 5800  w województwie warmińsko-mazurskim. Przypomnijmy, że przeciwko COVID-19 można szczepić również dzieci między 12. a...

Zamknij
RadioOlsztynTV