Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Elbląska instytucja przygotowała paczki żywnościowe dla niepełnosprawnych

W Elblągu po raz pierwszy przy wsparciu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych udało się pozyskać fundusze na przygotowanie paczek żywnościowych dla osób z niepełnosprawnością. Za kwotę 70 tysięcy złotych udało się przygotować ponad pięćset paczek.

O szczegółach opowiedziała Beata Kulesza, dyrektor Elbląskiego Centrum Usług Społecznych, które jest organizatorem akcji.

Nasz ośrodek złożył wniosek i otrzymał ocenę pozytywną, co oznacza przyznanie dofinansowania. Mając na uwadze, że jest to dosyć duża liczba paczek, niektóre osoby nie mogłyby przyjść do nas ze względu na stan zdrowia, we współpracy ze strażą miejską pracownicy elbląskiego centrum dostarczają te paczki do domów niepełnosprawnych.

00:00 / 00:00

Pozostałe osoby, które mają możliwość samodzielnie odebrać prezent mogą zgłosić się osobiście do Elbląskiego Centrum Usług Społecznych. Tegoroczna lista osób, które mogą otrzymać paczkę, jest już zamknięta. W każdej z nich znajdują się różne produkty – głównie żywność, m.in. mięso, oraz nabiał z przedłużonym terminem ważności.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w paczki żywnościowe, Elbląskie Centrum Usług Społecznych
Kampania „19 dni”. Elbląg dołączył do akcji przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Światowa kampania "19 dni" - przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży, zawitała do Elbląga. Od początku listopada jej uczestnicy mówią o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie i...

Zamknij
RadioOlsztynTV