Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kampania „19 dni”. Elbląg dołączył do akcji przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży

Fot. Adobe Stock

Światowa kampania „19 dni” – przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży, zawitała do Elbląga. Od początku listopada jej uczestnicy mówią o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie i wolności. Program wdraża w mieście Elbląskie Centrum Usług Społecznych.

Kampania przypomina o wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Przemoc wśród dzieci i młodzieży jest coraz bardziej powszechna. Według badań, jej  ofiarą padło ponad 50 procent nastolatków.

– To zjawisko niestety jest widoczne w szkołach. Przybiera różne formy –  bicie, kopanie, wyzywanie, wykluczanie, czy zamieszczanie w internecie oszczerczych informacji – wyjaśnia Barbara Stanny, psycholog z Elbląskiego Centrum Usług Społecznych.

00:00 / 00:00

W Elblągu przeprowadzono konkurs plastyczny dla uczniów  najstarszych klas szkół podstawowych. Ich zadaniem było stworzenie prac o cyberprzemocy widzianej oczami uczniów. We wszystkich szkołach są już plakaty z informacją, gdzie ofiary takich działań mogą szukać pomocy. Można je znaleźć także w budynkach komunalnych i spółdzielni mieszkaniowych.

Wsparcia można też szukać  bezpośrednio u specjalistów Elbląskiego Centrum Usług Społecznych.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska/L.Tekielski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, przemoc
28-latka znęcała się nad trójką swoich dzieci. Matka biła je, wyzywała i nie dawała jeść

Mieszkanka Lubawy zgotowała swoim dzieciom piekło na ziemi. Od dłuższego czasu 28-latka znęcała się nad trojgiem dzieci, a cała sprawa wyszła na jaw przypadkowo. Dzieci prawdopodobnie nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV