Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci. Nie zapomnijmy o życzeniach :)

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Pixabay.com

Dziś Dzień Babci. Wnuki zawsze mogą liczyć na ich bezinteresowną miłość, opiekę i mądrość. Pamiętajmy o życzeniach, bo  to najlepszy sposób, żeby im podziękować za wszystko, co nam ofiarowują.

Obchody Dnia Babci zostały zapoczątkowane w Polsce w 1964 roku z inicjatywy tygodnika „Kobieta i Życie”. Dzień Dziadka stał się popularny w latach 80. XX wieku. Obecnie oba święta są najczęściej łączone. Wnuczkowie składają dziadkom życzenia i wręczają własnoręcznie wykonane laurki i drobne prezenty. W szkołach i przedszkolach tradycyjnie odbywają się przedstawienia przygotowane przez dzieci oraz spotkania z seniorami przy ciastku i herbacie.

Psychologowie podkreślają, że od dziadków można nie tylko otrzymać bezinteresowną miłość, ale także wiele się nauczyć. Babcie są postrzegane jako czułe, opiekuńcze i cierpliwe. Powszechnie uważa się, że seniorzy często rozpieszczają wnuki, pozwalając im niemal na wszystko. Według ekspertów,  miłość, uwaga i zainteresowanie, które wnuczkowie otrzymują od dziadków, są bezcenne. Zaznaczają przy tym, że wychowaniem dzieci powinni zajmować się rodzice.

Życzenia babciom złożyła na twitterze Kancelaria Premiera. „Drogie Babcie, w dniu Waszego święta dziękujemy za wszystkie spędzone razem chwile. Życzymy Wam wszystkiego najlepszego! #DzieńBabci”. A jutro pamiętajmy o życzeniach dla dziadków.

Autor: IAR
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w babcia, święto, Dzień Babci
Orszaki Trzech Króli na Warmii i Mazurach. Zobacz jak świętowano w Elblągu, Ełku, Ostródzie i Morągu

​W ponad 700 miejscowościach w całej Polsce przeszły orszaki z okazji święta Trzech Króli. Były to uliczne jasełka, połączone ze wspólnym kolędowaniem. W tym roku hasło...

Zamknij
RadioOlsztynTV