Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Dzikie” szkółki, przedszkola i kluby malucha są nielegalne. „Takie miejsca przyniosą więcej szkody, niż pożytku”

Chcą pilnować dzieci, ale czy to legalne? Po decyzji o zamknięciu placówek oświatowych w mediach społecznościowych ukazują się ogłoszenia osób, które oferują opiekę nad dziećmi.

Zachęcają kameralnymi warunkami i gwarantują bezpieczeństwo. Zdaniem rzecznika wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztofa Guzka, takie dzikie szkółki, przedszkola czy żłobki przyniosą więcej szkody, niż pożytku i są po prostu nielegalne. To dość niebezpieczne działanie, bo to tworzenie skupiska dzieci bez kontroli.

Zawieszenie placówek oświatowych miało na celu izolację dzieci i pozostanie ich w domach. Przypomnijmy, że pracującym rodzicom, którzy mają dzieci do lat 8. w związku z zamknięciem placówek oświatowych, należy się 14-dniowy zasiłek opiekuńczy.

Jak tłumaczy rząd, sytuacja jest wyjątkowa, ale nie można wpadać w panikę. Polska wyciąga wnioski z zaniedbań innych państw, gdzie szaleje koronawirus. Każdy dzień przynosi nowe zalecenia i działania.

Zamykane są wyższe uczelnie, szkoły, przedszkola, żłobki i dzienne domy seniora. Nie działają też kina, muzea i inne placówki kultury. Rodzice mają zielone światło do pozostania w domu ze swoimi dziećmi. Ale to także czas, gdy powstają plotki, które napędzają strach i panikę. Jak zachowywać się w tym trudnym czasie i na jakie wsparcie można liczy?

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

W związku z wirusem zamknięto wszystkie prywatne i publiczne placówki dla seniorów i osób niepełnosprawnych

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, dzieci, żłobek
Placówki edukacyjne będą zamknięte od poniedziałku. Do piątku mają jednak zapewnić opiekę dzieciom

Od czwartku ponad 4,5 miliona uczniów z 24 tysięcy szkół w całym kraju nie będzie miało lekcji. Od poniedziałku placówki zostaną zamknięte, zarządzenie dotyczy także 22...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV