Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Duży wzrost zachorowań w powiecie ełckim. Ognisko COVID-19 wykryto w jednym z DPS-ów

Fot. Adobe Stock

Ostatnia doba w regionie przyniosła rekordowe dane dotyczące pandemii. Zanotowano niemal trzykrotnie wyższą liczbę zgonów pacjentów z COVID-19. Na Warmii i Mazurach zmarły 23 osoby w wieku od 43 do 91 lat.

Potwierdzono też 829 nowych zakażeń koronawirusem. Duży wzrost zanotowano w powiecie ełckim – 103 nowe zakażenia. Obecnie jest tam jedno aktywne ognisko koronawirusa – w Domu Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Ełckiej. Dwa pozostałe – w szpitalach – zostały już wygaszone. Jak mówi Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ełku, Mariusz Oszmian, w DPS-ie wykryto już wszystkie przypadki. Osoby zakażone są w izolacji, a te, które miały z nimi kontakt przebywają na kwarantannie.

00:00 / 00:00

W Olsztynie, od kilku dni liczby zakażonych przekraczają sto przypadków w ciągu doby. Dzisiaj jest ich 114. 81 nowych zakażeń wykryto w Elblągu, a 69 w powiecie ostródzkim. Znacząco spadła natomiast dobowa liczba zakażeń w powiecie olsztyńskim – ze 147 do 52. Ostatniej doby z COVID-19 wyzdrowiało w regionie 365 osób.

Warmińsko-mazurskie pozostaje jednym z trzech regionów, obok lubuskiego i podlaskiego o najniższej liczbie zakażeń.

 

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, ognisko, dps, koronawirus
Nowe obostrzenia w kościołach. Ile osób będzie mogło przebywać w bazylice w Gietrzwałdzie?

W związku z nowymi obostrzeniami dotyczącymi walki z koronawirusem, od soboty w bazylice w Gietrzwałdzie może przebywać jednocześnie nie więcej niż 30 osób - poinformowali kanonicy...

Zamknij
RadioOlsztynTV