Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Droższy wywóz śmieci w Elblągu. Na dodatkowy bonus mogą liczyć mieszkańcy domków jednorodzinnych

Fot. fotolia

O 40 procent wzrosła cena wywozu odpadów w Elblągu. Przeciętny mieszkaniec sortujący śmieci domowe zapłaci 17 złotych 40 groszy.

Dodatkowy bonus dostali posiadacze domów wolnostojących. Jeżeli mają kompostowniki na bioodpady, to od tej stawki mogą odjąć 90 groszy za każdą osobę. Elblążanie, którzy nie chcą segregować odpadów będą płacić 34 złote 80 groszy za osobę.

Podwyżka lokalnych opłat dotyka wszystkich samorządów w Polsce, bo wiąże się z wprowadzeniem obowiązkowej segregacji i wzrostem stawek za składowanie odpadów.

To jest o 100 złotych więcej, czyli od tego roku 270 złotych za każdą składowaną tonę

– tłumaczy Andrzej Lemanowicz, dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów w Elblągu.

Firmy zajmujące się utylizacją odpadów będą musiały od tego roku wprowadzić monitoring i szczegółowe badanie odpadów trafiających na składowisko. W związku ze zmianą stawek Urząd Miejski w Elblągu wprowadzi nowe deklaracje dotyczące opłat za śmieci. Informacja w tej sprawie dotrze do elblążan do końca stycznia.

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, odpady, śmieci, podwyżka
Drugie podejście do rozbudowy elbląskiego Szpitala Miejskiego. Koszt modernizacji to 52 miliony złotych

Elbląski Szpital Miejski Świętego Jana Pawła II po raz drugi podejmuje próbę modernizacji placówki. Pierwsza zakończyła się zwrotem unijnej dotacji i rozwiązaniem umowy z powodu niemożności...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV