Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Do sądu wpłynął akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 19-latki pod Bisztynkiem

O zbrodnię oskarżony jest 26-letni Pawłowi S. Do morderstwa doszło w grudniu 2016 roku w lesie koło Bisztynka. Oskarżony Paweł S. przebywa w tymczasowym areszcie.

Podczas pierwszego przesłuchania podejrzany zeznawał, że w chwili zdarzenia był pod wpływem tzw. dopalaczy. Policjanci z Bartoszyc otrzymali zgłoszenie, że na jedną z posesji w miejscowości Bisztynek-Kolonia przyszedł zakrwawiony Paweł S., który oświadczył gospodarzom, że w pobliskim lesie zabił swoją dziewczynę Dominikę W. Mężczyzna twierdził, że „diabeł kazał mu to zrobić”.

Policja przeszukała pobliski kompleks leśny i odnalazła leżącą w śniegu Dominikę W. Dziewczyna miała rany głowy, była nieprzytomna i wyziębiona. Pomimo reanimacji i pomocy medycznej zmarła kilka godzin później w szpitalu. Tego samego dnia policja zatrzymała Pawła S.

Prokuratura Rejonowa w Biskupcu oskarżyła go o dokonanie zabójstwa 19-latki poprzez kilkukrotne uderzenie w głowę twardym, tępym narzędziem, a także zadawanie jej ciosów pięściami i kopanie po całym ciele. Podejrzany podczas pierwszego przesłuchania przyznał się do winy. Wyjaśniał, że nie był świadomy swojego zachowania, ponieważ w chwili zdarzenia był pod wpływem dopalaczy. Jednak podczas kolejnego przesłuchania nie przyznał się do zabójstwa. Powtórzył, że nie był świadomy tego, co robi i twierdził, że nie miał zamiaru skrzywdzić Dominiki.

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, termin pierwszej rozprawy w tej sprawie nie został jeszcze wyznaczony.
Redakcja BSChromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w więzienie, dopalacze, morderstwo, zabójstwo, Bisztynek, zbrodnia
Znęcał się nad psem, pójdzie do więzienia. A Szogun czeka na opiekunów

Kopał, głodził psa - Sąd Rejonowy w Elblągu zdecydował, że 41-latek spędzi w więzieniu trzy miesiące. Mężczyzna przez 10 lat ma też zakaz posiadania zwierząt. Śledczy...

Zamknij
RadioOlsztynTV