Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dariusz Molski nowym trenerem Warmii Energa Olsztyn

Fot. warmiaenerga.pl

Dariusz Molski nowym szkoleniowcem Warmii Energa Olsztyn w sezonie 2022/2023. Zastąpił Igora Stankiewicza.

Charyzmatyczny trener pochodzący z Gorzowa w przeszłości wprowadził do Superligi zespół Mebli Wójcik Elbląg. W najwyższej klasie rozgrywek trenował także: Pogoń Szczecin, Nielbę Wągrowiec i AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Od 2016 roku pracował, z powodzeniem w Gorzowie z tamtejszą Stalą. Dariusz Molski budował podwaliny pod silny zespół na zapleczu PGNiG Superligi, który rywalizował m.in. z Warmią Olsztyn.

Od sezonu 2020/2021 prowadził zespół I ligi grupy C, Juranda Ciechanów.

Dwa dni temu klub poinformował o nieprzedłużeniu umowy z Igorem Stankiewiczem, który doprowadził do utrzymania zespołu w Lidze Centralnej. Stankiewicz objął drużynę w pierwszej rundzie, w momencie, gdy zespołem opiekował się tymczasowy trener – Marcin Malewski. W rundzie rewanżowej Warmia Energa odbiła się od dna i wygrała wszystkie spotkania na własnym parkiecie oraz dwa na wyjeździe. Do ostatniej kolejki olsztynianie mieli szansę na zajęcie 9. miejsca w tabeli. Ostatecznie zakończyli rywalizację na 11. miejscu.

Decyzja o zakończeniu współpracy jest związana z założoną wizją budowania zespołu od podstaw, co wyjaśnił wiceprezes klubu, Jacek Zyśk.

Bardzo szanujemy pracę wykonaną przez trenera Stankiewicza. Przyszedł w trudnym momencie i dołożył cegiełkę, która okazała się kluczowa do poprawienia jakości i skuteczności gry zespołu względem pierwszej części sezonu. Trener wykazał się dużym wyczuciem w prowadzeniu zespołu w trakcie meczów i w końcu przestaliśmy przegrywać końcówki. Od pewnego czasu komunikowaliśmy trenerowi, że bierzemy pod uwagę przedłużenie współpracy, ale nie jest jedyną opcją na kolejny sezon. W dalszym etapie rozwoju zespołu w Lidze Centralnej poszukiwaliśmy szkoleniowca doświadczonego w pracy z młodymi zawodnikami, bo takich mamy przede wszystkim w zespole.  Trener na którego postawiliśmy, w co wierzę, stanie się mentorem i nauczycielem dla zawodników. Stąd nasza decyzja, że nasze drogi z trenerem Igorem Stankiewiczem się rozchodzą.

Redakcja: K. Ośko za warmiaenerga.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piłka ręczna
Mocny koniec sezonu olsztyńskiej Warmii. „W końcu zaświeciło dla nas słońce”

Szczypiorniści Warmii Energa Olsztyn wygraną po rzutach karnych zakończyli sezon 2021/22 w pierwszej lidze centralnej. Warmiacy pokonali w Gorzowie Wielkopolskim - miejscową Stal. Po 60 minutach...

Zamknij
RadioOlsztynTV