Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Czyste powietrze” we Fromborku. Miasto promuje wymianę starych pieców

Jakość powietrza budzi wątpliwości, bo wielu mieszkańców Fromborka i gminy nadal używa urządzeń zanieczyszczających środowisko.

Burmistrz miasta Zbigniew Pietkiewicz uważa, że trzeba temu przeciwdziałać. Dlatego we Fromborku powstał punkt konsultacyjno-informacyjny rządowego programu „Czyste powietrze”. Teraz mieszkańcy mają ułatwiony dostęp do informacji jak korzystać z jego możliwości.

Zaoszczędzą czas. Zamiast korespondować i jeździć i uzgadniać pewne sprawy na szczeblu wojewódzkim będą mieli dwie osoby na miejscu zarówno w kwestii doradczej, jak i proceduralnej. Są same plusy

– mówi burmistrz Zbigniew Pietkiewicz.

00:00 / 00:00

Dzięki programowi „Czyste powietrze” właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o finansowe wsparcie na wymianę pieca czy termomodernizację swojego budynku.

Władze Fromborka zapowiadają też cykl spotkań, podczas których mieszkańcy poznają założenia programu i na miejscu dostaną pełną informację o jego zasadach. Pierwsze odbędzie się 25 października o godzinie 17 w Urzędzie Miasta i Gminy.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w środowisko, wymiana, powietrze, piec węglowy
Rekordowa liczba wyhodowanych cietrzewi wypuszczona do środowiska naturalnego

  137 cietrzewi wyhodowanych w ośrodku w nadleśnictwie Spychowo zostało wypuszczonych do lasu. To rekordowa liczba ptaków, która trafiła do środowiska naturalnego - podkreślają leśnicy z...

Zamknij
RadioOlsztynTV