Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Rekordowa liczba wyhodowanych cietrzewi wypuszczona do środowiska naturalnego

 

Ośrodek hodowli cietrzewi. Fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych

137 cietrzewi wyhodowanych w ośrodku w nadleśnictwie Spychowo zostało wypuszczonych do lasu. To rekordowa liczba ptaków, która trafiła do środowiska naturalnego – podkreślają leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Jest to gatunek zagrożony wyginięciem, bardzo trudny w hodowli, więc te 137 młodych cietrzewi, które udało się leśnikom ze Spychowa w tym roku „wypuścić” w las, to absolutne Mistrzostwo Świata!

– mówi Adam Pietrzak – rzecznik prasowy RDLP w Olsztynie.

Cietrzewie zanim trafiły do środowiska naturalnego aklimatyzowały się w specjalnych wolierach. Ptaki, które przeszły 3-tygodniowy okres adaptacji są wypuszczane na wolność. Zanim to jednak nastąpi muszą poczuć się bezpiecznie, dlatego w pobliżu nie może nikt przebywać, a opuszczanie wolier trwa czasami kilka godzin. Leśnicy chcą, by wpuszczone do środowiska naturalnego ptaki włączyły się w życie lokalnych populacji i przyczyniły się do zwiększenia ich liczebności.

Autor: L.Tekielski
Redakcja: P.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, środowisko, ptaki
Bliższe Spotkania – 08.09.2021

Rady i propozycje dla turystów oraz "Radio od kuchni" to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski. Pogoda dopisuje i...

Zamknij
RadioOlsztynTV