Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Czwartkowe dane pandemiczne. Ponad 1 tys. nowych zakażeń w Polsce

Fot. PAP/Adam Warżawa

1 186 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowało w codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Wśród nich było 118 ponownych zachorowań na COVID-19. Minionej doby zmarło 39 osób.

W województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 26 przypadków zakażenia koronawirusem. To trzeci najniższy wynik w całym kraju. Mniej pozytywnych wyników odnotowano tylko w województwach: lubuskim i świętokrzyskim (odpowiednio 25 i 21 zakażeń). W naszym regionie 5 przypadków COVID-19 wykryto w Olsztynie, po 2 w Elblągu oraz powiatach: olsztyńskim, ełckim, piskim i szczycieńskim. Natomiast po jednym zakażeniu było w powiatach: bartoszyckim, braniewskim, elbląskim, giżyckim, iławskim, kętrzyńskim, mrągowskim i nidzickim.

Zmarły 3 osoby z województwa warmińsko-mazurskiego. Po jednej z Olsztyna oraz powiatów: ełckiego i nidzickiego. Minionej doby na Warmii i Mazurach wykonano 577 testów.

Najwięcej zakażeń w kraju odnotowano natomiast w województwie mazowieckim – 226.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, COVID-19
Coraz mniej zakażeń w regionie. Resort zdrowia publikuje najświeższe dane

1269 nowych zakażeń koronawirusem w kraju i 40 zgonów - to dane z dzisiejszego raportu resortu zdrowia. Najwięcej zakażeń było w województwie mazowieckim - 249 przypadków,...

Zamknij
RadioOlsztynTV