Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Coraz więcej pacjentów zakażonych koronawirusem trafia do szpitali w Elblągu i Braniewie

Fot. PAP/EPA

Do szpitali w Braniewie i Elblągu codziennie trafiają pacjenci chorzy na COVID-19. Placówki są zaopatrzone we wszystkie środki ochrony osobistej, leki oraz tlen.

W Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie przebywa teraz 47 chorych na COVID-19, w tym dwóch pod respiratorami. Większość pacjentów korzysta z terapii tlenowej. Szpital w Braniewie ma 70 łóżek covidowych.

W Elblągu leczonych jest 77 osób z ciężkim przebiegiem choroby, dwóch pacjentów jest na intensywnej terapii. W szpitalu jest w sumie 87 miejsc dla chorych na COVID-19.

Sytuacja jest dynamiczna, codzienne do obu placówek trafiają nowi pacjenci. Niemal codziennie zdarzają się też przypadki śmiertelne.

Często chorzy próbują leczyć się w domu samodzielnie i niepotrzebnie odwlekają kontakt z lekarzem. Przeczekują… a potem mogą trafić na oddział, gdzie ratuje się nie tylko zdrowie, ale ich życie

– przestrzega Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka szpitala miejskiego w Elblągu.

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szpital, Braniewo, koronawirus, COVID-19
Prawie 10 tysięcy zakażeń koronawirusem, wciąż duża liczba zgonów

Ostatniej doby zarejestrowano 9843 nowe zakażenia koronawirusem. Zmarło 549 chorych z COVID-19 - przekazało ministerstwo zdrowia. Zachorowały osoby z województw: mazowieckiego (1392), śląskiego (1054), wielkopolskiego (891),...

Zamknij
RadioOlsztynTV