Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ciało mężczyzny w wiacie śmietnikowej. Śledztwo prowadzi policja w Ostródzie

Fot. fotolia

Rano w jednej z wiat śmietnikowych w Ostródzie znaleziono ciało 69-latka. Policjanci wykluczyli wstępnie udział osób trzecich w śmierci mężczyzny. Najprawdopodobniej był to bezdomny.

Według danych z końca zeszłego roku, na Warmii i Mazurach przebywa ponad 1100 bezdomnych. Zdecydowana większość to mężczyźni. Gdy nadchodzą zimniejsze pory roku, schronienie mogą znaleźć w noclegowniach, ale pod warunkiem, że są trzeźwi. Dlatego nie wszyscy bezdomni chcą przebywać w takich miejscach i koczują w śmietnikach, piwnicach, na klatkach schodowych czy nawet w lasach. Wiele tych osób jest schorowanych.

Nie ma jeszcze mrozu, ale Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego jak co roku uruchomiło bezpłatną, całodobową infolinię dla osób bezdomnych. Pod numerem telefonu 800 165 320 można uzyskać informacje na temat schronisk, noclegowni oraz ogrzewalni na terenie całego województwa.

Dodajmy, że w regionie jest w sumie 116 ośrodków pomocy społecznej, do których można zwrócić się o pomoc. Ciepłe posiłki wydają bezdomnym m.in. jadłodajnie Caritas.

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, policja, bezdomni, bezdomny, zwłoki, mężczyzna
Caritas Diecezji Elbląskiej uruchomił jadłodajnię. Osoby bezdomne i ubogie będą odbierać tam ciepłe posiłki

Jak co roku, 2 listopada rusza jadłodajnia Caritas Diecezji Elbląskiej. Od dziś do końca marca osoby bezdomne i ubogie będą odbierać tam ciepłe posiłki, a także...

Zamknij
RadioOlsztynTV