Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Caritas Diecezji Elbląskiej uruchomił jadłodajnię. Osoby bezdomne i ubogie będą odbierać tam ciepłe posiłki

Fot. Łukasz Węglewski

Jak co roku, 2 listopada rusza jadłodajnia Caritas Diecezji Elbląskiej. Od dziś do końca marca osoby bezdomne i ubogie będą odbierać tam ciepłe posiłki, a także pakiety żywnościowe na weekend. Jadłodajnia będzie czynna codziennie oprócz niedziel, w godzinach od 11.30 do 13.30.

Pandemia nie przeszkodziła Caritas i samorządowi Elbląga w organizacji dożywania. Wymusiła jednak zastosowanie środków bezpieczeństwa, zarówno wobec osób wydających posiłki i jak i odbiorców. Nasi wolontariusze mają maseczki i środki do dezynfekcji, a pakiety żywnościowe będą wydawane bez możliwości wejścia do środka – tłumaczy ks. Wojciech Borowski, dyrektor elbląskiej Caritas.

00:00 / 00:00

Posiłki są takie jak w latach poprzednich, to gorąca zupa z wkładką oraz pieczywo. W tym roku z dożywiania w jadłodajni korzystać będzie 60 osób, skierowanych przez pomoc społeczną.

Dzięki Caritas Polska i darczyńcom elbląski Caritas otrzymał środki ochrony osobistej, mydła i płyny do dezynfekcji, które będą przekazywane osobom korzystającym z jadłodajni.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, bezdomny, posiłek, Caritas, jadłodajnia
84-latka błąkała się nocą. Zaopiekował się nią taksówkarz

Starsza kobieta nocą błąkała się ulicami Ełku. 84-latką zainteresował się, a następnie zaopiekował taksówkarz. Mężczyzna zauważył zagubioną kobietę chodzącą po mieście o 1.00 w nocy. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV