Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chorzy na nerki doczekali się kompleksowej opieki. W Olsztynie otwarto stację dializ i nowoczesny oddział nefrologii

Fot. D. Grzymska

W Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie uroczyście otwarto Oddział Kliniczny Nefrologii, Hipertensjologii i Chorób Wewnętrznych.

Otwarto też stację dializ, która po ponad 11-letniej przerwie, znów trafiła pod skrzydła szpitala. Nowoczesny oddział kliniczny nefrologii poprowadzi prof. Tomasz Stompór, który jest jednocześnie dziekanem na Wydziale Lekarskim UWM.

Wśród gości, zaproszonych na uroczyste otwarcie był arcybiskup metropolita warmiński Józef Górzyński, który poświęcił oba obiekty. Irena Kierzkowska, dyrektor placówki twierdzi, że połączenie obu placówek to nowa jakość, gdyż wzmocni to potencjał organizacyjny, kliniczny i naukowy nefrologii w szpitalu wojewódzkim.

Każdego tygodnia w stacji dializowanych jest ponad stu pacjentów. Tam też kwalifikowani są chorzy do przeszczepu. Rocznie w olsztyńskim szpitalu wojewódzkim dokonuje się kilkunastu transplantacji nerek.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Autor: DGrzymska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, szpital wojewódzki, chorzy, choroba, nerki, stacja dializ, oddział nefrologii
D – witamina na wszystko?

Liczne badania sugerują, że utrzymanie prawidłowego stężenia witaminy D nie tylko zapobiega krzywicy i osteoporozie, ale ma znacznie szersze znaczenie - wzmacnia m.in. odporność. Niedobór witaminy...

Zamknij
RadioOlsztynTV