Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chciał przemycić papierosy i był agresywny – za swoje zachowanie odpowie przed sądem

Fot. IAS

Aż 3 zarzuty usłyszał Rosjanin, który chciał przemycić przez granicę prawie 700 paczek papierosów o wartości ponad 6 tysięcy złotych.

Przemytnik podjechał do odprawy na zielonym pasie „nic do oclenia” w Bezledach . Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej uznali jednak , że dokładnie sprawdzą auto. Kierowca wprowadził samochód do budynku kontroli szczegółowej, następnie zamknął drzwi i odmówił ich otwarcia. Mężczyzna nie słuchał poleceń funkcjonariuszy i z każdą chwilą stawał się coraz bardziej agresywny. Funkcjonariusze zabrali mu klucze od samochodu.

Rosjanina uspokoiło wsparcie strażników granicznych oraz policjantów. Krewki turysta usłyszał nie tylko zarzut przemytu papierosów , ale również utrudniania kontroli oraz kierowania gróźb karalnych wobec funkcjonariuszy. Za to wszystko odpowie przed sądem. Dodatkowo przez najbliższe 3 lata mężczyzna nie będzie miał prawa wjazdu na teren Unii Europejskiej.

(IAS/P.Świniarski/K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bezledy, Rosjanin
Na Warmii i Mazurach zlikwidowano kolejną nielegalną hurtownię papierosów

Strażnicy graniczni z Bezled na jednej z posesji w okolicach Lidzbarka znaleźli towar bez akcyzy wart około 190 tysięcy złotych. W mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych 21-latek...

Zamknij
RadioOlsztynTV