Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach zlikwidowano kolejną nielegalną hurtownię papierosów

Fot. Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna

Strażnicy graniczni z Bezled na jednej z posesji w okolicach Lidzbarka znaleźli towar bez akcyzy wart około 190 tysięcy złotych.

W mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych 21-latek z gminy Kiwity miał ponad 270 tysięcy papierosów różnych marek. Mężczyzna od podróżnych przyjeżdżających z rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego do Polski skupował papierosy różnych marek bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Miały one trafić na polski rynek. Nielegalny towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy straży granicznej.

Wczoraj (24 kwietnia) informowaliśmy natomiast o zatrzymaniu dwóch mężczyzn z okolic Szczytna. Policjanci i funkcjonariusze Izby Celno-Skarbowej znaleźli w gminie Świętajno 1,5 tony suszu tytoniowego i prawie 700 paczek papierosów bez akcyzy. Gdyby zostały wprowadzone do obrotu, Skarb Państwa straciłby 800 tysięcy złotych.

Fot. Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna

Fot. Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna

(KOsko/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, papierosy, Lidzbark, Bezledy, straż graniczna, nielegalne papierosy, hurtownia
Funkcjonariusze szukali handlarzy sprzedających nielegalne papierosy. Zatrzymali dwóch mężczyzn

Półtorej tony suszu tytoniowego, papierosy bez akcyzy, broń i naboje znaleźli policjanci ze Szczytna. Razem z funkcjonariuszami Izby Celno-Skarbowej weszli na posesję w gminie Świętajno. Funkcjonariusze...

Zamknij
RadioOlsztynTV